Висип на шкірі

Висип на шкірі при різних захворюваннях:
1. Kір: характеризується зливним мілкоплямистим висипом. За зовнішнім виглядом висип нагадує манну крупу. Його відмітною особливістю є етапність появи висипу. B перший день з'являються висипання на обличчі, на другій день на верхній половині тулуба та руках, на третій - на нижніх кінцівках. Зворотний розвиток елементів висипу починається з четвертого дня висипань: висип темніє, пігментується, лущиться. Пігментація зберігається 1-2 тижні.
2. Краснуха: висип у вигляді рожевих плям спочатку з'являється на обличчі та шиї, потім протягом декількох годин поширюється по тілу. Як правило, елементи висипу не зливаються і не підносяться над поверхнею шкіри. Тримається такий висип 1-3 дні, потім блідне та починає зникає , не залишаючи після себе слідів.
3. Скарлатина: хаpaктeрною ознакою є гіперемія зіву та наявність ангіни. Bcя слизова оболонка горла до межі твердого і м'якого піднебіння забарвлена в яскраво-пурпурний колір, через що такий вигляд гострої ангіни носить характерну назву "симптом палаючого зіву". Hа мигдаликах можуть бути слизисті, гнійні або некротичні нальоти різних розмірів. Язик стає темно-малиновим з чітко виділяючимися білими сосочками.
При скарлатині дрібнокраплинний висип з'являється на почервонілій шкірі. Висип на дотик нагадує наждачний папір. Найбільше висипань зосереджується в ділянці складок шкіри: в паху, пахвах, згинах ніг і рук, пізніше висипка з'являється на животі і грудях. Обличчя червоніє, залишаючи блідими та вільним від висипки лише носо-губний трикутник.
4. Вітряна віспа: характерним є швидкість поширення висипу: дитина покривається висипаннями на очах. При вітряній віспі висип має конкретні стадії розвитку: пляма-горбок-міхур-корочка. Спочатку з'являється пляма діаметром 2-4 мм, яке протягом кількох годин перетворюється на папули (горбик), а потім в везикулу (бульбашка). Бульбашки заповнені прозорим вмістом і можуть досягати до 6 мм в діаметрі, зазвичай сверблять. Висип покриває все тіло, обличчя, шию, руки, ноги, пропускаючи лише долоні і підошви. B процес також залучається волосиста частина голови. Висип тримається 2-10 днів, а приблизно через 5-10 днів відбувається очищення шкіри від кірочок.